Всеукраїнська програма ментального здоров' я "Ти як?"

       Згідно з даними дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни за останній рік психологічний стан школярів значно погіршився. Майже вдвічі у порівнянні з початком лютого 2022 року збільшилася кількість учнів і учениць, які почуваються тривожно та напружено, у півтора рази – втомлено.

Саме тому МОН радить педагогам запровадити під час уроків психологічні

хвилинки, які допоможуть школярам:

впоратися зі стресом і його наслідкам

- розслабитися;

- зняти емоційне напруження;

- відновити почуття безпеки та психоемоційного комфорту;

- емоційно налаштуватися на урок і плідну роботу;

-  відчуту сприятливу для навчання атмосферу.


      Один із способів поліпшити своє емоційне здоров'я - навчитися залишатися у вікні толерантності. Уявіть собі, що ваш розум схожий на вікно з зображенням, де вигляд назовні відображає всі емоції та ситуації, з якими ви можете вміло справлятися. Якщо вікно вашого розуму велике, ми можете справлятися з широким спектром стресових факторів. Якщо вікно дуже маленьке, досить легко потрапити в переповнення або повне вимкнення. Саме тому розуміння і розширення вікна толерантності може значно поліпшити в емоційне здоров'я. Під час тренінгового заняття педагоги закладу працювали над особистим "Вікном толерантності"







    Творчість - це ефективний спосіб вираження своїх емоцій та почуттів. Через творчий процес людина може знайти вихід для негативних емоцій, таких як стрес, тривога або сум. Будь яка форма творчості дозволяє висловити свої переживання і знайти позитивний спосіб їх перетворення.

      Творчість може викликати почуття радості, задоволення та досягнення. Вона сприяє виробленню позитивних емоцій, покращує настрій та загальний стан самопочуття. Виконання чогось творчого може надати людині сенсу життя та відчуття задоволення від досягнення.

       В цілому, зайняття творчістю сприяє підтримці ментального здоров'я, забезпечує психологічний відпочинок, самовираження та розвиток. Воно може бути додатковим засобом в підтримці збалансованого життя. На передодні свят здобувачі освіти закладу виготовляли "Ангелів охоронців" та " Драконів"- ( символ 2024 року) які будуть їх оберігати. 









   Мандала — це абстрактний малюнок в колі. Кругла форма символізує погляди людини на життя, його внутрішній світ, думки і почуття в даний момент. Малювання мандали допомагає людині знайти себе, вирішити внутрішні конфлікти, зняти стрес і позбутися страхів. Малювання мандали – це таїнство занурення в світ своєї підсвідомості., що ми робили зі здобувачами освіти нашого закладу.



     Регулярне впровадження психологічних хвилинок у зручний час та слушній нагоді допомогає  здобувачам освіти стати більш спокійним, врівноваженим, а також дає  змогу краще зрозуміти свої почуття»,







 
 Вправи на усвідомленність - чудовий інструмент для боротьби зі стресом та його наслідками, адже їх можна використовувати деб ви не були. Головне навчитися перемикати увагу.



10 Жовтня- Всесвітній день ментального здоров'я.

В закладі проводились години спілкування, години психолога на тему "Моє ментальне  з'доровя залежить від мене".



Посилання на сайт психологічної допомоги "Ти як?"

Посилання на сайт

Корисні відео ,та вправи

Вправа для зняття напруги в тілі "Черепаха"

Аптечка психологічної самодопомоги

Техніка самодопомоги

Що сказати близькій людині ,щоб їй стало трохи легше?

Дозвольте собі відпочити

Як усвідомити що твоя психіка похитнулась?

Як прибрати ,страх ,тривогу ,агресію?





Знайомство здобуваів освіти з Техніками самодопомоги за Всеукраїнською програмою "Ти як?"




Немає коментарів:

Дописати коментар